vše  pro  vaše  teplo

Potřebujete teplou vodu? Vytápění? Vnitřní instalace? Stačí zavolat. * * * Navrhneme řešení šité přímo vám. * * * Ušetříme vám vaše peníze. * * * Budeme se o vás pravidelně starat. * * *

 

Bergen Aqua Silver

nejžádanější kondenzační kotel

Bergen stále překvapuje inovacemi svých kotlů. Pokud se týká typu Bergen Aqua Silver: nápadně malý kondenzační kombinovaný kotel s velkými výhodami. Proto je také nejžádanějším z kotlů Bergen!

Tak, jak je Aqua Silver kompaktním a lehkým, mohl by se zdát malý i jeho výkon. Opak je však pravdou. Podle jeho subtilnosti nelze vůbec uvažovat o jeho výkonu. Bergen Aqua Silver je opravdu silný kotel s velkým rozsahem výkonu a může splnit Vaše požadavky na luxusní množství teplé vody i v případě studených startů. Navíc je tento malý kotel velmi úsporný a maximálně šetrný k životnímu prostředí.

Teplo a teplou vodu je nutné mít k dispozici za každých okolností. Bergen Aqua Silver je vybaven speciálním systémem řízení Bergen Comfort Master. Jeho úkolem je zajistit bezchybný a pohodový provoz kotle. Jak příjemné! V závislosti na výkonu a požadovaném komfortu můžete zvolit ze tří variant kotle: provedení Aqua Silver 24/28c, 30/34c a 34/39c.

Díky své kompaktnosti, malé hmotnosti a slušivému vzhledu, může být Bergen Aqua Silver umístěn kdekoliv ve Vašem domě. Může být například v kuchyňské lince nebo za falešnou stěnou. Může být také zavěšen na slabé příčce. Pokud je umístěn tak, že je na něj stále vidět, může být osazen další kryt přípojných míst, aby napojení kotle opticky nerušilo. Také hlučnost provozu není u kotle Aqua Silver žádným problémem: kotel je velmi tichý a počet startů je velmi malý. Aqua Silver je pravděpodobně nejmenším, nejlehčím a nejvšestranějším kotlem ve své třídě. Perfektní volba pro každého, kdo potřebuje teplo.

Bergen Aqua Gold

komfort 5 - hvězdičkového hotelu doma

Napustit si plnou vanu horké vody a přitom nechat děti, aby se bohatě sprchovaly? Pokaždé v domě rychle zatopit a mít komfortní teplotu? Pak musíte uvažovat o kotli Bergen Aqua Gold: pak si bude v domě každý užívat svůj optimální komfort.

S kotlem Bergen Aqua Gold hravě dosáhnete ultimativního komfortu čerpání teplé vody a tepelné pohody v domě současně a na více místech v domě můžete čerpat dostatek teplé vody. To je přirozený požadavek. Tento nejnovější kombinovaný kotel s integrovaným bojlerem nastavuje také novou normu ve své třídě, s charakteristickou velkou vydatností čerpání TUV ve vysoké komfortní třídě CW 6.

Zmenšený bojler a vysoká účinnost kondenzačního provozu. Novinkou u kotle Bergen Aqua Gold je kombinace kondenzačního kotle a malého bojleru do jednoho kompaktního celku. Výsledkem je možnost čerpání velkého množství teplé vody současně na více místech v domě bez podstatného poklesu teploty nebo snížení výkonu. Aqua Gold umožňuje zásobou vody v integrovaném bojleru kontinuální čerpání teplé vody. Navíc má kotel Bergen Aqua Gold maximální výkon 27kW s účinností až 109%; Váš domov je vyhřátý okamžitě a kompletně.

Pěkný design a zabere málo místa. Kotel Bergen Aqua Gold je vysoký 140 cm, 59 cm široký a 60 cm hluboký. Svým půdorysem nezabere více místa než Vaše pračka. Svými ideálními rozměry se vejde téměř kamkoliv. I v případě, že kotel budete mít nadohled, nic neruší Vaší pohodu. Kotel je velmi vzhledný s moderním tvarem a při provozu je velmi tichý.

Optimální kombinace s regulací Celcia! Kotel Bergen Aqua Gold můžete jednoduše instalovat a ještě jednodušeji nastavit provoz podle svých potřeb. Pokud pro řízení kotle použijete optimální kombinaci s regulací Bergen Celcia 20, je pro Vás odměnou perfektní spolupráce kotle s programovatelným termostatem s možností ekvitermního řízení a optimální provoz kotle. To jsou Vaše úspory!

Bergen MasterLine 30

malý velikostí, velký účinností

Kompaktní, úsporný, pěkný a enormně účinný: to jsou charakteristické vlastnosti, kterými je možné kotle Bergen MasterLine 30 nejlépe popsat. Tento plynový závěsný kotel je překvapivě malý. To však neplatí pro jeho vlastnosti. Pokud se jedná o menší dům s malým místem pro kotel nebo o velký dům, který potřebuje velký výkon; je tady MasterLine 30 pro všechny varianty.

Superúčinný komfort. Jak již bylo řečeno má Bergen MasterLine 30 velmi vysokou účinnost. Tak vysokou, že může dosahovat více než 109% účinnosti! Pokud použijete navíc ješte tzv. modulační regulaci, pak teprve zažijete pravý pocit komfortu. Co to znamená v praxi? Můžete nastavit Váš termostat o stupínek méně a okamžite získáte další úsporu až o 6% energie navíc!

Údržba - žádný problém! Protože při vývoji a výrobě kotle MasterLine byla použita vyspělá technologie, zatěžují kotle okolní životní prostředí jen velmi málo. Proto se kotle také méně zanáší a jejich údržba je prostě dílem okamžiku!

Použití také pro přípravu TUV. Bergen MasterLine 30 jsou kotle bez integrované přípravy TUV. Pokud však teplou vodu potřebujete, můžete ke kotli připojit externí bojler. Zvolte tu nejoptimálnejší variantu, použijte kombinaci ověřenou naším systémem Bergen Warmwater Comfort Systeem: MasterLine 30 s nepřímotopným bojlerem a modulační programovatelnou regulací Celcia 20. Tato kombinace je ideální pro spotřebitele, kteří preferují velké množství okamžitě dostupné teplé vody.


Bergen MasterLine 45 a 65

větší, ale přitom úsporný

Kompaktní, úsporný, pěkný a nebývale účinný: to jsou charakteristické vlastnosti kotle Bergen MasterLine 45 a 65, které je nejlépe vystihují. Tyto plynové závěsné kotle jsou na svůj výkon překvapivě malé, ne však svými vlastnosti. Ať už se jedná o menší dům s malým místem pro kotel nebo o velký dům potřebující velký výkon; MasterLine 45 a 65 jsou připraveny zvládnout všechny situace. Svými vlastnostmi jsou určeny také do kaskádových zapojení.

Superúčinný komfort. Jak již bylo řečeno výše mají kotle Bergen MasterLine 45 a 65 velmi vysokou účinnost. Tak vysokou, že její hodnota dosahuje až 110%! Pokud použijete tzv. modulační regulaci, pak teprve zažijete skutečný komfort. Co to znamená prakticky? Mužete nastavit svůj termostat o stupínek níže a ihned uspoříte až o 6% energie navíc!

Údržba - žádný problém! Protože při vývoji a výrobě kotlů MasterLine byla použita vyspělá technologie, zatěžují kotle okolní životní prostředí jen velmi málo. Proto se kotle také méně zanáší a jejich údržba je prostě dílem okamžiku!

Vhodné také pro solární kombinace a přípravu teplé vody. Bergen MasterLine 45 a 65 jsou kotle bez přípravy TUV. Mužete je však doplnit o externí bojler. Pak jsou schopny dodávat rychle a bez zbytečného zatěžování životního prostředí dostatek teplé vody. Lze je také s výhodou kombinovat do solárních systému. Hledáte spolehlivost? Pak zvolte náš Basis Comfort Systeem: MasterLine 45 nebo 65 a regulaci Celcia 20, který Vám zaručuje dlouholetý tepelný komfort.

Bergen MasterLine 85 a 115

silný a uživatelsky přívětivý

Hledáte silný, hodně úcinný kotel, který bude také nenáročný na ovládání? Pak Vám můžeme nabídnout kotle Bergen MasterLine 85 a 115. Tyto kondenzační závěsné plynové kotle se vyznačují nejen řadou výborných vlastností, ale také širokou škálou možných aplikací.

Působivý silný kotel na zdi. Bergen Quinta 85 a 115 jsou kompaktní topné kotle s vysokou účinností. Velmi kompaktním provedením a snížením hmotnosti kotlů se podařilo kotle navrhnout tak, aby zabíraly co nejméně místa. Současně však mají dostatečný výkon! Najít pro kotel místo tedy nebude žádný problém. Zároveň si můžete být jisti, že Vás kotle nebudou rušit žádným hlukem!

Bezporuchový až do konce. Nic není tak nepříjemné jako poruchový kotel! Pokrokové ř ízení Comfort Master kotlu Bergen MasterLine 85 a 115 řídí kotle tak, aby nevznikaly situace vedoucí k potenciálním poruchám a kotel odstavuje pouze v případech, kdy je to opravdu nezbytně nutné. V závislosti na nastalých podmínkách jsou kotle na krátkou chvíli vypnuty, aby se mohly zohlednit nové potřeby pro další bezporuchový provoz. Pokud nenastane opravdu nebezpečná situace, oba kotle se snaží dodávat co nejvíce tepla. Proto: Bezporuchový až do konce!

Od rodinného domu až po kancelářské budovy. Bergen MasterLine 85 a 115 splňují všechny nároky na použití v centrálních vytápěcích systémech, které jsou očekávány. Pro kotle je připravena také široká paleta příslušenství, jako např. modulační regulace. Kotle je možné sestavovat také do kaskádových zapojení, pak je výhodou nejen úsporný a čistý provoz, ale také velmi malé místo nutné pro kotelnu.

Vhodné i pro přípravu TUV v systému Warmwater Comfort Systeem. Bergen MasterLine 85 a 115 jsou kotle bez integrované přípravy TUV. Můžete je ale doplnit o externí bojler. Zvolte tu nejoptimálnejší variantu, použijte kombinaci ověřenou naším systémem Warmwater Comfort Systeem: MasterLine 85 nebo 115 s nepřímotopným bojlerem a modulační programovatelnou regulací Celcia 20. Tato kombinace je ideální pro domy a provozy, kde je potřebné velké množství teplé vody.